Маврово

 
Mia's Favorite Hotel - Маврово
 
 
 
Со поглед на езерото Маврово од позиција од над 1200 метри надморска височина, омилениот хотел на Миа’с Маврово стои на сценско место во планинските падини на планината Бистра – ливади, пасишта и огромни шуми што лежат во границите на националниот парк Маврово .

Ние сме на непосредна близина на највисоките алпинистички терени на Македонија, и само неколку минути оддалечени од популарното археолошко наоѓалиште и природните чуда, како вековните манастири, водопади и чисти места, и близу до кристалното езеро.

Нашиот прекрасен хотел е тука од 1963 година, обезбедувајќи луксузно засолниште за патувачи, патници и спортисти. Ние се одликуваме со луксуз обезбедувајќи домашен амбиент преку вкупно 30 соби, кои се движат од двокреветни соби до свитови и претседателски апартман.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на соба

Капацитет

1 лице

2 лица

 Еднокреветна спорт соба

1

45 €

/

 Двокреветна спорт соба

2

45 €

60 €

 Спорт премиум соба

2+1

60 €

80 €

Стандард соба

2

60 €

80 €

Стандард соба со балкон

2

70 €

90 €

Премиум соба

2+1

70 €

100 €

Фамилијарен свит

4

90 €

120 €

Фамилијарен Спорт свит

4

70 €

90 €

Супериор апартман 1

3

115 €

135 €

Спорт комфорт Апартман

6

90 €

110 €

Супериор апартман 2

7

130 €

160 €

Во период 24.12.2020 - 24.01.2021 Минимум 2 ноќевања во викенд денови 
Викенд денови  ( резервации со  check in четврток- check out недела )

* Дозволени се миленичиња тешки до 12 килограми.

Цената вклучува:

  • Ноќевање со појадок 
  • Wi-fi конекција 
  • ТВ и NETFLIX во собите 
  • Електричен бокал за чај и кафе во соба
  • Паркинг 
  • Користење на СПА (согласно протоколи)  45-60 мин дневно
 
 
НАПОМЕНИ: 
- Check in: 14:00 Check out:10:00h
- Политика на отказ на резервација: До 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 50% пенали.
- Рано чекирање може да се дозволи, само доколку собата е слободна, и средена.
- Касно одјавување од хотел до 18:00часот – се доплаќа 50% од цената на ден, доколку се одјавите после 18часот се наплаќа целосно ноќевање
- Доплата за полупансион 10 еур по лице по ден. 

- Дополнително возрасно лице во одреден тип на соба, согласно капацитет 
- 30 еур по лице на редовно легло ( Single / Double ) 
- 20 еур по лице за дополнително легло 
- Во Спорт апартман / свит, 4то лице 20 еур по лице 

Политика за деца:
- 1во  дете во соба до 12 години БЕСПЛАТНО 
- 2ро дете во соба до 12 години 15 еур од ден