Маврово

 
Хотел Радика - Маврово
 
 
 
Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк "Маврово",
Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро,
која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година
и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје.

Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување за сите кои
за прв пат го посетуваат. Одличната локација и опкружување (1400м надморска висина),
просторните соби, стилскиот дизајн како и големиот СПА центар, ќе придонесат
Вашиот престој во Хотел Радика да биде незаборавен.

Со чаша македонско вино можете да се опуштите и да уживате во посебната атмосфера
и да се уверите во познатата македонска гостопримливост. Хотел Радика е идеално место за
бегство од градскиот метеж и регенерирање на потребната енергија. Собите се со современ,
елегантен и удобен мебел, изградени во барок и модерен стил. Располага со 5 видови хотелски
единици, приспособени за сечии потреби. Хотелските соби имаат поглед кон Мавровското Езеро
и дел кон планински пејзаж. Хотелот располага и со внатрешен и надворешен базен, фински сауни,
парни бањи, масажи, турски амам, џакузи со солена вода, спортски терени,
забавно рекреативен центар, ски лифт, ски опрема, моторни санки за возрасни и деца,
велосипеди како и многу други подобности кои ќе го направат Вашиот престој во Радика
исполнет и интересен.
 
Период: 28.12 2020 до 24.01.2021

 Тип на соба

1 лице

2 лица

 Супериор

5.520

4.280

 Јуниор суит

6.140

4.900

 Апартман &

 Дуплекс апартман

6.760

5.330

 Претседателски апарман 

17.980

8.990


 Цените се дадени по лице по ноќ со вклучен појадок.

 
НАПОМЕНИ:
 • Деца од 0 до 4 години со двајца возрасни – бесплатно
 • Деца од 4 до 12 години со двајца возрасни – 1.860 ден.
 • Трето возрасно лице – 2.730 ден.
 • Доплата за ручек 1.180 ден. / вечера 1.180 ден.

 

Период: 01.12 2020 - 01.04.2021

(Освен за од 28.12.20 до 24.01.21)

Тип на соба

1 лице

2 лица

 Супериор

4.280

3.040

 Јуниор суит

4.900

3.660

 Апартман &

 Дуплекс апартман

5.520

4.280

 Претседателски апарман 

 13.580 

8.000

Цените се дадени по лице по ноќ со вклучен појадок.

НАПОМЕНИ:

- Деца од 0 до 4 години со двајца возрасни – бесплатно

- Деца од 4 до 12 години со двајца возрасни – 1.240 ден.

- Трето возрасно лице – 2.170 ден.

- Доплата за ручек 930 ден. / вечера 930 ден.

 

Цената вклучува:

 • Туристичка такса
 • СПА & Фитнес центар: Надворешен базен, внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања.
 • Sport bar: 500 спортски канали, пикадо, билјард, пинг-понг
 • Спортски терени
 • Внатрешни и надворешни детски игротеки
 • Паркинг
 • Интернет конекција