Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Битола

 
Хoтел Шумски Фенери - Битола
 
   Шумски Фенери, овој мал семеен хотел се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер еден од најстарите паркови на Балканот со површина од 17.150 хектари - на надморска височина од 927 до 2601 метри. Хотелот е на 4 км од градот Битола. Заштитен знак на Пелистер се јасната изворска вода и реки, каде што може да се види и Пелагонија , водопади и глацијалните планински езера - Големото и Малото, исто така познати како Пелистерски Очи. Фантастичните планински предели и чистиот воздух од тука обезбедуба живописна позадина за релаксирачки одмор дизајниран специјално за да одговара на вашите потреби. Хотелот има 17 удобни и ексклузивни соби 4 се погодни за семејства или групи, 9 двокреветни и трокреветни соби и 4 еднокреветни соби, сите индивидуално опремени со сателитска ТВ, седење, фрижидер, и бања со фен, централно греење и клима-уред. Сите тие обезбедуваат врвен поглед на долината и на градот или на планината. Сите простории беа делумно реновирани во 2012 година и тоа заврши пролетта 2013 година. Хотелот е отворен во текот на летото и зимата и плени со својата местоположба, како и ефикасноста обликувана од квалитет. Во ресторанот, постои гуши камин кој нуди совршено место да прочитате некоја возбудлива книга, сурфате на интернет или само да уживате во голем оброк.
 
 
Тип на сместување Ноќевање со појадок
Еднокреветна соба 1.500 ден.
Двокреветна соба 2.400 ден.
Трокреветна соба 3.000 ден.
Апартман (3 особи) 3.600 ден.
Апартман (4 особи) 4.000 ден.
Луксузен Апартман (4 особи) 4.500 ден.

Дадените цени се по соба и вклучуваат :

  • Појадок 
  • Туристичка такса
  • Интернет
  • Паркинг

Дете до 1.99 год. во соба со двајца родители БЕСПЛАТНО.