Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Крушево

 
Хoтел & Спа Панорама - Крушево
 
 

Сакате ли вистински да се одморите? Да ѝ се вратите на Природата? Да ги наполните батериите до даска?

Да најдете оаза во која вреди да се дојде во сите четири годишни доба? Да си дозволите деноноќни панорамски глетки во еден од најубавите планиски градови во светот?

Сакате ли да бидете ем в град ем в шума? Ем на небо ем на земја?

Ем да скијате ем да летате ем да шетате и возите велосипед во волшебни шуми? Сакате ем да пливате в базен ем да гледате како врне снег?

Можеби ќе ви звучи неверојатно, ама сето тоа (а и многу повеќе) ве очекува во ПАНОРАМА хотел и спа во Крушево. Дојдете и сами уверете се!

 

Сите соби имаат величествен панорамски поглед кон Крушево.
Хотелот располага со 20 соби и апартмани:
12 двокреветни, 2 трокреветни и 6 апартмани.

Освен еден Јуниор апартман, кој е со бајковит поглед кон буковата корија.
Вкупниот капацитет на хотелот е 48 гости.

Ценовник за есен 2020:

Еднокреветна соба

60 €

Двокреветна соба

70€ (цена за две лица / дневно)

Супериор соба

80€ (цена за две лица / дневно)

Јуниор апартман

100€ (цена за две лица / дневно)

Делукс апартман

120€ (цена за две лица / дневно)

Во цената е вклучено:

- Појадок

- Користење на СПА центарот

- Интернет, ТВ, паркинг, ДДВ, туристичка такса, осигурување, complementarity café и вода по собите 10% попуст во Lounge Bar Alto кој се наоѓа на ски терените во Крушево.

 
Напомени:
- Во супериор, јуниор и делукс апартман има опција за сместување на трето возрасно лице и се доплака 10 евра по ноќ, или кога станува збор за фамилија две деца, за деца до 8 години е бесплатно, за деца над 8 години се доплака 10 евра за дете по ноќ.
- Дополнителен оброк ручек или вечера е 10 евра по лице и е на база сет мени(предјадење, главно јадење, десерт и еден безалкохолен пијалок).

- За деца до 8 години се доплака 5 евра и добиваат пола порција, за деца над 8 години е исто како и за возрасен.

 

Зима 2020 / 2021

· Ценовник за зима 20.12.2020 - 10.03.2021:

Еднокреветна соба

80 €

Двокреветна соба

90 € (цена за две лица / дневно)

Супериор соба

100 € (цена за две лица / дневно)

Јуниор апартман

120 € (цена за две лица / дневно)

Делукс апартман

140 € (цена за две лица / дневно)

* Цените НЕ важат за државни и национални празници (Нова Година, Божиќ ...)

Во цената е вклучено:

- Појадок,

- Користење на СПА центарот,

- Интернет, ТВ, паркинг, ДДВ, туристичка такса, осигурување, complementarity café и вода по собите 10% попуст во Lounge Bar Alto кој се наога на ски терените во Крушево, карта за жичарата и ски опрема.

 
Напомени:
- Во супериор, јуниор и делукс апартман има опција за сместување на трето возрасно лице и се доплака 10 евра по ноќ, или кога станува збор за фамилија две деца, за деца до 8 години е бесплатно, за деца над 8 години се доплака 10 евра за дете по ноќ.
- Дополнителен оброк ручек или вечера цената е 10 евра по лице и е на база сет мени (предјадење, главно јадење, десерт и еден безалкохолен пијалок).

- За деца до 8 години се доплака 5 евра и добиваат пола порција, за деца над 8 години е исто како и за возрасен.


Цените се изразени во Евра, плаќањето се врши исклучиво во денари по курс 1 € = 62,00 мкд.