Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Iberostar Diar El Andalous
Iberostar Diar El Andalous
 

НАПОМЕНА: ЦЕНИТЕ ЗА ОВОЈ ХОТЕЛ МОЖЕ ДА ГИ ВИДИТЕ НА ПРЕБАРУВАЧОТ ↑ ↑ ↑

 

Локација: 
Хотелот се наоѓа на 1 км од пристаништето и центарот на Port El Kantanoui, на 10 км од Сус и на 140 км од аеродромот во Тунис. Излегува директно на песочна плажа.
 
Хотелски содржини:
Рецепција, бар за ужини, главен отворен базен, детски базен, релакс базен, внатрешен базен, главен ресторан, 3 А`la Carte ресторани, 5 барови (покрај базенот, бар со панорамски поглед, бар со турско кафе, чај и наргиле). Тениски терен, фитнес, одбојка, стрелање, пинг понг, пикадо, мини голф, Спа центар (сите видови масажи, сауна, турска бања), мини клуб и игралиште. Безжичен интернет во лоби, на јавните површини и во собите, лежалки, чадори и душеци за на плажа и околу базенот. Со доплата: пешкири за на плажа, спа центар, перална.
 
Сместување: 
379 соби, сите се климатизирани, со балкон, бесплатен безжичен интернет, фен, мини бар (со вода, на ден на пристигнување), ТВ со телевизиски канали, телефон и сеф (бесплатен).
 
Услуга:
All inclusive: појадок 06:00 - 10:00, доцен појадок 10:00  -12:00, ручек 12:30 - 14:30, ужинки 15:00 - 18:00, вечера 18:30 - 21:30. Со задолжителна резервација, 24 часа однапред, може да се користи вечера во А` la Carte ресторан, со италијанско или туниско мени. Во услугата се вклучени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, до полноќ. Пијалоците се служат во 5 барови, од кои два работат до 00:00.
 
Плажа: 
Песочна, пред хотелот, со лежалки и чадори. Се нудат спортски активности.

аранжмани Шпанија

аранжмани Шпанија