Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Hotel Lella Baya
Hotel Lella Baya
Hotel Lella Baya
 

НАПОМЕНА: ЦЕНИТЕ ЗА ОВОЈ ХОТЕЛ МОЖЕ ДА ГИ ВИДИТЕ НА ПРЕБАРУВАЧОТ ↑ ↑ ↑

 

Локација:
Атрактивен хотел комбинација од модерна и ориентална архитектура.Хотелот има песочна плажа и се наоѓа во непосредна близина на марината,а од центарот на Хамамет е на 9 км оддалеченост.Аеродромот е на 75 км оддалеченост.
.
Хотелски содржини:
Има 3 ресторани каде се служат главните оброци.Има 4 барови,од кои есниот е на плажа и Ориент бар.Во текот на летната сезона во рестораните се служат хамбургери,пици,пасти,месо на скара,закуски...Во внатрешноста на хотелот има тревник со лежалки,а во централниот дел на хотелот е базенот опкружен со интересни растенија.Во близина е и детскиот базен и мини клуб.Во хотелот има џакузи,турска бања,салон за убавина.Thallaso-центарот е еден од најпосетените.

Хотелски соби:
Хотелот располага со 247 модерно опремени соби.Сите соби имаат големи прозори,тераса,купатило,фен,клима,телефон,САТ ТВ,мини бар(со доплата)

Услуга:
Се вклучено на база шведска маса .

Спорт и забава:
Тениски терен,терен за одбојка,фитнес центар,детско игралиште,отворен и затворен базен,СПА центар на површина од 1750 m2 со хамам и 3 базени вклучително и детски базен.

аранжмани Шпанија

аранжмани Шпанија