Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Sentido Phenicia
Sentido Phenicia
 

НАПОМЕНА: ЦЕНИТЕ ЗА ОВОЈ ХОТЕЛ МОЖЕ ДА ГИ ВИДИТЕ НА ПРЕБАРУВАЧОТ ↑ ↑ ↑

 

Локација:
Хотелот се наоѓа во јужната туристичка зона, на 5 км оддалечеост од центарот на Хамамет,на прекрасна песочна плажа,опкружен со раскошен парк со површина од 9 хектари.До главниот градна Тунис има 60 км.Трансферот од аеродормот во Тунис до хотелот ,трае околу еден час.

Хотелски содржини:
Ова е еден од најстарите и најпознатите хотели во Тунис кој со своите содржини и услуга е над официјалната категоризација.Хотелот поседува затворен и два отворени базени,5 тениски терени,фитнес центар,терен за голф(на оддалеченост од 3 км), детски дел,Спа и wellness центар,пинг понг,мини голф,аниматори,ноќен клуб со ди-џеј.Покрај рецепцијата и лобито,на гостите се на располагање неколку тематски ресторани и барови,бар на плажа,неколку бутици и продавници.

Сместување
Хотелот располага со 391 соби,кои се удобни и модерно уредени,климатизирани,секоја со тераса или балкон и поглед кон градината или морето.Собите имаат купатило,фен,сателитска Тв,мини-бар,теклефон и сеф.(со доплата).

Услуга
All inclusive-услуга –шведска маса.

Плажа
Песочна плажа пред хотелот.

аранжмани Шпанија

аранжмани Шпанија