Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Riadh Palms 4 * * * *
Riadh Palms
 

НАПОМЕНА: ЦЕНИТЕ ЗА ОВОЈ ХОТЕЛ МОЖЕ ДА ГИ ВИДИТЕ НА ПРЕБАРУВАЧОТ ↑ ↑ ↑

 

Локација: 
Хотелот се наоѓа во центарот на Сус, на 140 км од аеродромот во Тунис. Излегува на сопствена песочна плажа. Во близина се наоѓа трговски центар, кафулиња и дискотеки.
 
Хотелски содржини:
Рецепција, голем отворен базен со мостови, детски базен, внатрешен загреан базен, главен ресторан, А`la Carte ресторани. Во текот на летото функционира ресторан на отворено Neptune, помеѓу плажата и базените; 7 барови, 6 лифтови, сеф на рецепција, менувачница, фризер, rent a car, дискотека, фитнес сала, 2 сауни и спа центар, анимации, детски клуб (4-10 години). Wi fi интернет на јавните површини, анимации за деца, сауна, фитнес, спортски активности покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми: кабаре, танц. Со доплата: увозни пијалоци, сеф на рецепција, мини бар, wellness центар, дадилка.
 
Сместување: 
650 соби во една главна зграда. На располагање до собите се 6 лифтови. Уредени се во ориентален стил, со бања, TV со сателитски канали, телефон, мини бар – со доплата. 
 
Услуга:
All inclusive, шведска маса за појадок 06:00 - 10:00, ручек 12:30 - 15:00 и вечера 18:30 - 19:45 и 20:10 - 21:30. Останати оброци: доцен појадок 10:00 - 12:00, доцна вечера 22:00 - 00:00, вечера во А`la carte ресторан, еднаш за време на престојот (италијански, рибен или туниски, со задолжителна резервација 24 часа претходно), кафе и колачи 15:00 - 18:00, палачинки 16:00 - 18:00. Во цената се вклучени локални безалкохолни и алкохолни пијалоци во лоби барот, Moourish бар, барот на плажа и покрај базенот.
 
Плажа: 
Сопствена песочна плажа. Не се наплатуваат лежалки и чадори на плажа и покрај базен. Спортски активности.
 

аранжмани Шпанија

аранжмани Шпанија