Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Хотел Силекс - Охрид

 

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле.Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м.Ваквата локација е одлична можност за соединување на планинскиот и езерскиот туризам. 

 

Ценовник за Лето 2018

Ноќевање со доручек - BB= 26 Eur
Полупансион - HB= 29 Eur
Полн пансион - FB = 34 Eur

Цените се по лице во двокреветна соба

За еднокреветна соба се доплаќа 30% плус од цената за двокреветна соба

 

Деца до 6 години - гратис

Деца од 6 - 12 години - плаќаат 50% од цената

Туристичката такса е вклучена во цената