Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Hot Springs Medical & Spa 

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог)


www.hotsprings-spa.com

 

Редовен ценовник за 2021 год.

Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит

 

(2+2)

Алпин апп (2+3)
03.01-06.03.2021
30.07-06.09.2021
Недела-четврток 61€ 64€ 72€ 76€ 87€
Петок и сабота 74€ 77€ 84€ 88€ 100€
07.03-29.07.2021
07.09-22.12.2021
Недела-четврток 53€ 58€ 63€ 68€ 78€
Петок и сабота 63€ 68€ 74€ 78€

88€

 

 

 

 

ВИЛА СО 3 СПАЛНИ СОБИ

03.01-29.07.2021
07.09-22.12.2021
30.07-06.09.2021
Недела-четврток Петок и сабота Недела-четврток Петок и сабота
319€ 380€ 365€ 440€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

Дополнителни услови :

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 31€ на ден
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 21€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 41€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 31€ на ден

Доплата за туристичка такса – 1€ по лице на ден

 

spa & wellness